Pildīt vai nepildīt aptauju?

Kopš lielākā daļa aptauju sāka tikt taisītas interneta vidē to apjoms ir tiešām palielinājis visai iespaidīgi un nu mēs varam redzēs dažāda veida aptaujas gan vienkāršos sociālajos tīklos gan arī mūsu epasta adresē, kur liekas ka gandrīz vai katru dienu kāds mums jautā par to, vai nevaram izpildīt viņam aptauju. Liela daļa cilvēku ir pilnībā atteikusies no dažnedažādo aptauju pildīšanas un labprātāk vienkārši ignorē visus epastus un visas reklāmas vai tekstus kur ir minēts kaut kas par aptauju, nenozīmīgi vai tā ir domāta ar dažiem jautājumiem vai veselu simtu nesakarīgu jautājumu. Es pats arī varu atzīties, ka lielā mērā esmu tajā kategorijā, kur es aptaujas vairs nepildu nemaz, jo esmu dažas reizes tik tiešām “ieberzies” ar vēlmi palīdzēt draugiem vai kolēģiem un atradis tādas mežonīgās aptaujas ka pēc 20 minūšu darba pat vēl neredzi ne galu ne malu tam brīnumam.

Ja es kādreiz atgrieztos pie aptauju pildīšana, tad tam būtu jābūt kaut kam pavisam īpašam tikai ar dažiem jautājumiem par man ļoti interesējošu tēmu vai arī tad ja man par šādu aptauju daudz samaksātu. Bet samaksa arī nevarētu būt maza, un šiem aptauju rīkotājiem man būtu jāmaksā vismaz 40 eiro stundā, jeb, piemēram 10 Eiro par pusstundas darbu. Un diezin vai, ka kāds gribētu veidot šādu aptauju, kurā tik ātri tiktu iztērēta šāda liela nauda, it sevišķi ja aptaujā piedalās simtiem vai pat tūkstošiem iedzīvotāju. Es nesen redzēju kāda apdrošinātāja aptauju, kurā bija aptaujāts tas, kā cilvēki izmanto auto adrošināšanu. Šī aptauja bija interesanta ar to, ka bija tikai 2 jautājumi un ja tu to aizpildīji tad tu ieguvi 10% atlaidi tās kompānijas apdrošināšanas produktiem. Un tādas aptaujas, kur lietotājs saņem pretī kaut ko par sava laika tērēšanu es uzskatu ka ir šīs industrijas nākotne.

Bet ja man vēl kād students atsūtīs aptauju ar 150 jautājumiem ar lūgumu izpalīdzēt pēdējā brīdi tad man liekas es pat nepildīšu vairs šādas mazas 2 jautājumu atbildes, jo tas ir vienkārši ārprāts, ko tā mūsu nākošā paaudze var sadzejot. Un, jā es zinu, ka tādas ir augstskolas prasības, bet tik un tā, tas ir vienkārši briesmīgi!